„Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” 2015

Projekt „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, to oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Dodatkowo celem imprezy było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia w mieście Bolesławiec.

Organizatorami byli: Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy, Klub Biegacza Bolesławiec i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62KS Commando. W przygotowaniach i na trasie pomogli nam również strażacy z OSP Czerna i Dobrosław Zinkiewicz z TS Regle.

Limit uczestników ustalono na 200 osób. Listę startową zamknięto już po sześciu dniach, a większość uczestników była z naszego miasta. Bieg odbył się w lasku miejskim przy ul. Piastów, gdzie od wczesnych godzin porannych organizatorzy przygotowywali wszystko, aby otworzyć biuro zawodów zgodnie z programem, czyli o godz. 10:00. Godzinę później na polanie zrobiło się tłoczno, a o godzinie 12:00 wszyscy ruszyli na trasę biegu, która wynosiła prawie dwa kilometry. Do mety dotarło 163 biegaczy.

Jako, że Klub Biegacza Bolesławiec istnieje zaledwie dwa miesiące i to było pierwsze przedsięwzięcie z jakim się zmagaliśmy, nie obyło się bez drobnych wpadek, między innymi z elektronicznym pomiarem czasu. Na szczęście w rezerwie mieliśmy dwie osoby ze stoperami. Poza tym jak powiedział w jednym z wywiadów zwycięzca biegu Kamil Makoś, nie chodziło o czas, tylko o oddanie hołdu bohaterom. Żołnierze przygotowali przepyszną grochówkę, którą mógł skosztować każdy, kto ukończył bieg, a na polanie można było upiec kiełbaskę nad ogniskiem. W kategorii mężczyzn, kobiet i dzieci uhonorowaliśmy po trzy osoby z najlepszymi czasami, a po dekoracji odbyło się losowanie loterii „Tropem Wilczym”. Patronat medialny objęli w Bolesławcu , Tuba Bolesławca i Istotne.pl. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będzie duże zainteresowanie biegami i spotkamy się na kolejnej trasie 😉

Klub Biegacza Bolesławiec dziękuje za wparcie i pomoc wszyskim klubowiczom i ich rodzinom, Stowarzyszeniu Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, MOSiR Bolesławiec, MZGK Bolesławiec, KGHM Polska Miedź S.A., Firmie Transportowej Import-Eksport Mirosław Seneszyn, Firmie Transport Międzynarodowy Spedycja Handel Eksport Import ROAN, Hurtownii Artykułów Spożywczych Jerzy Nowak Marian Piekacz Sp.J., strażakom z OSP Czerna, Staroście Bolesławieckiemu oraz Wójtowi Gminy Bolesławiec.

Zdjęcia cz I  -> https://www.facebook.com/pg/kbboleslawiec/photos/?tab=album&album_id=685923618184304

zdjęcia cz II -> https://www.facebook.com/pg/kbboleslawiec/photos/?tab=album&album_id=6861352414964751